תחומי עיסוק

גישור

איך אנחנו
מסייעים לך

אנו כאן כדי לאפשר לכל צד בסכסוך להגדיר את האינטרסים והצרכים שלו בצורה שתאפשר לצד השני להבינם ולייצר פתרון מוסכם ומיטבי.

גישור ותהליכו

מהו גישור?

הגישור הינו הליך ליצירת הידברות ולפתרון סכסוכים בין צדדים
בכל תחומי החיים, הגישור הוא למעשה כלי לתקשורת בין אנשים לכל דבר ועניין ויכול לסייע רבות בניהול וקידום תהליכים אסטרטגיים בתחומים מגוונים: בקהילה, בחברות ובארגונים מסוגים שונים.

גישור הינו תהליך מובנה ומוגדר בעל שלבים ברורים, בהיותו כזה הוא מסייע לפתרון המחלוקות בסביבה רגועה יותר ולהבנה מעמיקה יותר של צרכי הצדדים.

תהליך הגישור

יעילות – הליך הגישור הינו הליך מהיר יותר מהליך שיפוטי, ולכן חוסך כסף
רב, זמן ועוגמת נפש.

פשטות– הליך הגישור אינו מתנהל עפ"י הפרוצדורה הנהוגה בביהמ"ש, יש בו
מקום רב לגמישות, להתנהלות עפ"י רצונות הצדדים וצרכיהם האישיים.

הליך מקביל לביהמ"ש – ההליך אינו מבטל או מעכב כל אלטרנטיבה אחרת לפתרון הסכסוך, ובמקרים רבים מתנהל במקביל לניהול תביעה בבית הדין.

חופש הביטוי- בהליך הגישור ניתנת לצדדים האפשרות להתבטא בצורה חופשית רבה יותר מאשר בבית המשפט, תוך שמירה על שיח מכבד ומאפשר. בדרך זו מתבהרים ומתבררים יותר צרכיהם, דרישותיהם ועמדותיהם.

חיסיון- על פי חוק בתי המשפט, הליך הגישור מתקיים תחת חיסיון הליך הגישור, אשר מאפשר לצדדים להתדיין זה עם זה, מבלי שאמירותיהם וטענותיהם ישמשו כנגדם בבית המשפט.

עקרון ה -WIN-WIN- כל צד מרגיש שהתוצאה שהשיג בגישור הינה טובה ביותר שיכול היה להשיג, זאת, תוך כדי שמירה על כבודו ומעמדו האישי.

הסכם- להסכם שהושג בהליך הגישור תוקף משפטי, ע"פ נתונים סטטיסטים ניכר שהיות וההסכם הושג בדרך של הסכמה הדדית, ב – 90% מהמקרים, הוא מיושם הלכה למעשה ע"י הצדדים.

ראיית פני העתיד – בהליך הגישור יכולים הצדדים, בעזרת המגשר, לנסות
ולהתגבר על המחלוקת וכן על המשקעים ולקבוע את הכללים ואת אופן ההתנהלות
על פיהם ינהגו בעתיד, במטרה לשמור על המשך מערכת יחסים תקינה ביניהם.

מדוע גישור עדיף?

וולונטריות: הצדדים מגיעים להליך ונמצאים בו, לכל אורכו, מתוך בחירה רצונית וחופשית במטרה לקחת חלק בתהליך ולהגיע לפתרון במסגרתו.

צד שלישי ניטראלי: המגשר הוא גורם שלישי אשר אינו צד בסכסוך. הוא נוטל חלק פעיל בתהליך בהובילו אותו ומסייע מניסיונו הרב בפתרון המחלוקות. למגשר המקצועי אין כל עניין ומעורבות אישית בסכסוך שבפניו, בתוצאתו, או בהיכרות עם מי מהצדדים. מטרתו הינה לסייע לצדדים לסיים את הסכסוך בדרך המיטבית האפשרית.

סיוע: תפקיד המגשר לסייע לצדדים להגיע להבנה, המגשר בעזרת ניסיונו יוביל את הצדדים לפתרון מספק ומוסכם. משא ומתן ישיר: הליך הגישור מנסה לשקם את יכולת הצדדים לנהל משא ומתן ישיר ביניהם, באמצעות סיוע של המגשר. כמובן שגם במקומות בהם מו"מ ישיר כמעט, או בכלל, לא אפשרי, המגשר ישכיל לבנות הבנות שיוליכו לפתרון הסכסוך.

פתרון מספק: הפתרון המספק מתאים  לצורכיהם של הצדדים כפי שהם הובהרו והוגדרו על ידם בעזרת המגשר לקראת הגישור ובמהלכו. פתרון מוסכם: אחד היתרונות של הגישור הינו שהפתרון הינו פרי בחירה מוסכמת של הצדדים ומכאן הוא גם המיטב האפשרי בתוך המציאות בה נתונים הצדדים לסכסוך.

ללא כפייה: למגשר אין סמכות הכרעה בסכסוך. אולם, מגשר מקצועי ומנוסה יסייע לצדדים להגיע להסכמה ראויה וטובה.

מומחית בגישור וניהול קונפליקטים דרך מו"מ

עורכת דין ומגשרת נועה מלכימן-אקר

נעה מלכימן אקר - עו"ד ומגשרת

נועה, עו"ד ומגשרת בעלת ניסיון רב בתחום העסקי והמשפחתי, מומחית בניתוח מחלוקות וקונפליקטים מורכבים ובניהול מו"מ משלב ובהובלת צדדים לפתרון סכסוכים באופן אפקטיבי.

לאורך השנים ביצעה תפקידים בכירים בתעשייה ובשנת 2014 החלה לעסוק בתחום הגישור באופן מלא. כיום עוסקת בניהול הליכי גישור ומו"מ בתחום האזרחי – מסחרי והקהילתי, עם ניסיון רב במגזר הכפרי. כמו כן מנהלת תהליכי גישור ושיח בתחום המשפחתי לרבות פרידה וגירושין, סכסוכי ירושה וכיו"ב.

בעלת ניסיון וותק נרחב בניהול שיח משפחתי ובתכנון הסדרי הורשה במגזר הכפרי, בדגש על מורישים שהם בעלי זכויות בנחלות חקלאיות.  

השכלה:

תואר ראשון במשפטים – המכללה למנהל 2001, רישיון עו"ד משנת 2002.

תואר שני במשפטים וניהול וישוב סכסוכים – אוניברסיטת בר אילן 2010, מוסמכת כמגשרת מטעם הנהלת בתי המשפט.

"החירות היא - הזכות לעשות את מה שהחוק מתיר."

שירותים אישים

ליווי עסקי

ליווי עסקי לאורך כל הדרך.

ייעוץ משפטי

ייעוץ משפטי לאורך התהליך.